“ÜRETİMDEN TÜKETİME FINDIK” PANELİ GERÇEKLEŞTİ GİRESUN ŞUBESİ 21.10.2017 | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ŞUBELERİMİZ GİRESUN ŞUBESİ “ÜRETİMDEN TÜKETİME FINDIK” PANELİ GERÇEKLEŞTİ GİRESUN ŞUBESİ 21.10.2017 01.11.2017 14:17
“ÜRETİMDEN TÜKETİME FINDIK” PANELİ GERÇEKLEŞTİ GİRESUN ŞUBESİ 21.10.2017

“ÜRETİMDEN TÜKETİME FINDIK” PANELİ GERÇEKLEŞTİ GİRESUN ŞUBESİ 21.10.2017

İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği Giresun Şubesi tarafından düzenlenen “Üretimden Tüketime Fındık” konulu panel yapıldı.

İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği Giresun Şubesi BaşkanıSn. M. Talip Gülen,Dernek Genel Başkanımız Sn.Hikmet Kabuk FAE Müdürü Sn.Aysun Akar,Sn.Prof.Dr.Aziz Konukman GZOB Sn.Nurettin Karan ve Ticaret Borsası Başkanı Sn.Temel Yanıkoğlu’nun konuşmacı olduğu panele CHP Milletvekili Sn.Bülent Bektaşoğlu’da bildiri sundu.

İstanbul Yüksek ticaret ve Marmara Üniversitesi İİBF mezunları derneği Giresun Şubesi tarafından düzenlenen “Üretimden tüketime fındık” konulu panel yapıldı. Tibor sosyal tesislerinde gerçekleştirilen panelde Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürü Sn.Aysun Akar, Giresun Ziraat Odası Sn. Başkanı Nurittin Karan ve Ticaret Borsası Başkanı Sn.Temel Yanıkoğlu konuşmacı olarak katıldılar.Derneğimiz İstanbul Şube Başkanı Sn.Bülent Doğu,Marmara Üniversitesi Mezun Dernekleri Fed.Başkanı Sn.Sabri Tümer ve dernek yöneticilerimizin de katıldığı panelde,  CHP Milletvekili Sn.Bülent Bektaşoğlu ise panele hazırladığı bildiriyi gönderdi.

Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, panelde fındıkta ilgili görüşlerini 4 maddede aktardı. Fındık fiyatlarındaki istikrarsızlığa değinen Karan, fındığın maliyetinin 9.75 TL olmasına karşın TMO tarafından verilen 10.5 liralık fiyatın üretici tarafından benimsenmediğini kaydetti. Karan, fındık dikim alanlarının gençleştirilmesini, fındıktaki tekel sorunun ortadan kaldırılmasını ve stok fındık konusunu da gündeme getirdi.

Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürü Aysun Akar ise fındığın dikiminden üretimine kadar geçen süreç hakkında bilgi sundu. Akar, son yıllarda fındık bahçelerinde görülen küllenme hastalığı ile ilgili de bilgi verdi.

Giresun ticaret Borsası Başkanı Temel Yanıkoğlu ise bir süre önce hizmete giren lisanslı depoculuğu anlatarak üreticilerin buraya sahip çıkmasını istedi. Yanıkoğlu, fındıkta spot borsasının da önemine değindi. İl dışında olduğu için panele katılamayan CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ise gönderdiği bildiride fındıkla ilgili bugüne kadar TBMM de yaptığı çalışmaları anlattı.

Ardından Ankara Şubemizin TSM Korosu Hazan Esintileri Konseri yapıldı.

Kaynak :Yeşilgiresun Gazetesi

 

Etiketler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER