M.Ü BAHÇELİEVLER KAMPÜSÜ’NE VEDA | MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL)
MARMARA ÜNİVERSİTESİ İİBF MEZUNLAR DERNEĞİ (İŞLETME-İKTİSAT-SİYASAL) Hoşgeldiniz.. Bugün


Ana Sayfa ETKİNLİKLER M.Ü BAHÇELİEVLER KAMPÜSÜ’NE VEDA 06.02.2018 14:36
M.Ü BAHÇELİEVLER KAMPÜSÜ’NE VEDA

 

 

 

Üniversitemiz İşletme Fakültesi’nin bulunduğu Bahçelievler Kampüsü’nün Göztepe Kampüsü’ne taşınması dolayısıyla İşletme Fakültesi ve Derneğimiz tarafından düzenlenen Veda etkinliği 3 Şubat 2018 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Mezunlarımızın yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, İşletme Fakültesi’nin hocaları ve mezunları Bahçelievler Kampüsü’nde son kez bir araya geldi.

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Nuran Cömert, fakülte yöneticileri,hocaları ile  geçmiş dönemde görev yapmış hocalar, Dernek Genel Başkanımız Hikmet Kabuk, şube başkanları ve yöneticileri, diğer derneklerimizin başkan ve yöneticileri ile çok sayıda mezunumuzun katıldığı etkinlikte duygusal anlar yaşandı.

Sırası ile İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, İktisadi idari Bilimler Fakültesi ve İşletme Fakültesi olarak yaklaşık 40 yıldır hizmet veren Bahçelievler Kampüsü’nde bir araya gelen ve üniversite yıllarını yad eden İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara İşletme mezunları, bundan sonra buluşmalarını Göztepe Kampüsü’nde gerçekleştirecekler.

Düzenlenen Bahçelievler Kampüsü’ne Veda Etkinliği’ne, bugün iş dünyasında önemli görevlerde bulunan mezunlarımızda katıldı. Etkinliğin açılış konuşmalarında, küçük bir yerleşke olmasına rağmen Bahçelievler Kampüsü’nün, ülkemizin iş ve ekonomi dünyasına kazandırdığı başarılı isimlerle haklı bir gurur yaşadığı dile getirildi.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Derneğimizin İstanbul Şube Başkanı Bülent Doğu, İşletme Fakültesi mezun ve mensuplarını selamlayarak, 82 yıldır üniversitesi ve mezunları ile köklü ve güçlü ilişkiler kuran Derneğimizin Göztepe Kampüsü’nde birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Fakültemiz öğrencilerinin meslek bilgilerinin geliştirilmesi, geleceğe dönük planlarının etkili bir şekilde gerçekleşmesi ve buna yönelik burslar verilmesi amacıyla faaliyet gösteren İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İİBF Mezunları Derneği Vakfı İSTİVAK Başkan Yardımcısı Nurdan Sirman yaptığı konuşmada, “Üniversitemize ve öğrencilerimize desteğimiz sürecek. Üniversitemiz ve mezunları ile daha güzel bir gelecek için değer üreteceğiz” dedi.

Sonrasında söz alan İşletme Fakültesi mezunumuz, üyemiz, Nihat Sayar Vakfı Başkanı ve Işık Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cemal İBİŞ konuşmasında, hocalarına ve mezunlarımıza şu sözlerle seslendi: ”İşletme Fakültemiz, dünden bugüne bu ülkeye çok değerli isimler yetiştirmiştir. Cumhurbaşkanları, başbakanlar, bakanlar, milletvekilleri ile iş, ekonomi ve finans dünyasına pek çok sektörde görev yapan başarılı iş insanları yetiştirmiş asırlık bir çınardır okulumuz. Mezunu olduğum bu üniversitede bugün bir başka üniversitenin rektörü olarak bulunuyorum. Kıymetli hocalarıma teşekkür ediyorum. Mezunu olduğum  üniversite ve camiasıyla gurur duyuyorum.”

Marmara Ünivesitesi  Mezunlar ve Kariyer Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Bülent Yılmaz ise konuşmasında şunları söyledi: “Bir üniversitenin en büyük kaynağı ve gücü öğrencileri, önceki dönem ve yeni mezunlarıdır. Mezunlar ve Kariyer Ofisi olarak, Marmara Mezunlarını mentörlük, mezun akademi ve koçluk akademi trendiyle sektörel liderlerle buluşturacağız. Marmaralı olma ayrıcalığını ve aidiyet duygusunu güçlendireceğiz”.

 Marmara Üniversitesi Mezun Dernekleri Federasyonu Başkanı Sabri Tümer, İstanbul Yüksek Ticaret’in Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi olana kadar sürecini anıları ile birlikte paylaşarak, 82 yıllık köklü bir geleneğe sahip çıkan Yüksek Ticaretliler,İİBF ve İşletme mezunlarının üniversitesi iletişimi güçlü ve aidiyet duygusu sağlam bir camia olduğunu dile getirdi.

 Dernek Genel Başkanımız Hükmet Kabuk, konuşmasında, Maltepe’de çalışmaları süren Marmara Üniversitesi Kampüsü’ne taşınıncaya kadar Göztepe Kampüsü’nde faaliyetlerini sürdürecek okulumuzun olanakları ile eğitim seviyesini çok daha yukarı taşıyacağına inandıklarını belirterek, şunları söyledi. “Anadolu yakasının en büyük ve donanımlı üniversitesi olma ve bu sayede eğitim kalitesini daha yukarıya taşıma hedefleri doğrultusunda,ülkemize ve  insanlığa faydalı binlerce mezun vereceğimize inancımız tamdır.Bu konuda özverili çalışmalar yapan fakültemiz mezunu olan Rektörümüz Prof.Dr. Emin Arat’ın yanındayız ve kendisini destekliyoruz. Göztepe Kampüsümüzde yine aynı duygularla işbirliklerimizi artırarak sürdüreceğiz.”

 Veda etkinliğinde söz alan mezunumuz TÜRMOB Başkanı Masis Yontan’da, öğrencilik dönemindeki anılarını paylaştığı konuşmasında, bu bölüme emeği geçen tüm  hocalara ve yöneticilere teşekkür etti.
Yontan,konuşmasını şöyle sürdürdü: “TÜRMOB, 190 bin üyesi, 16.500 bağımsız denetçisi  ile muhasebe yönetimi alanında dünyanın en büyük odaları arasında yer almaktadır. Aramızda binlerce İstanbul Yüksek Ticaret ve  Akademi, İİBF ve İşletme Fakültesi mezunumuz var. TÜRMOB olarak, Dünya Muhasebe Federasyonu, Akdeniz,Avrupa ve Avrasya Muhasebe Federasyonu’nda önemli görevler alıyoruz. Bu güçlü birliğin kaynaklarından en önemlisi Yüksek Ticaretliler ruhu  ile Marmara Üniversitesi İİBF ve İşletme Fakültesidir.”

 Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Nuran Cömert’de konuşmasında,135 yıllık köklü ve güçlü bir işletme eğitimi geleneği ve yüz bine yakın mezunu olan bu camiada yetişen biri olarak hocalarına teşekkür etti. İşletme Fakültesi’nin eğitim ve öğretim faaliyetleri ile ilgili bilgiler veren İşletme Fakültesi Dekanı Cömert,sözlerini şöyle sürdürdü:”Bir üniversiteyi üniversite yapan -öğrencisi, akademiyası, mezunları ile iletişimi ve etkileşimidir. Ben de asistan olarak göreve  başladığım bu fakültede bugün dekan olarak karşınızdayım.Çok kıymetli hocalarımına teşekkür ediyorum. 18-19 yaşında bu fakülteye giren öğrencilerimize iyi bir meslek kazandırmak yanında hayata dair önemli bilgiler vermek ve ülkemize kazandırmak çabamızı yeni kampüsümüzde aynı ruh heyecan ve kararlılıkla sürdüreceğiz”

 Konuşmaların sonunda söz alan mezun üyelerimizden Arzum Elektrikli Ev Aletleri A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı ve çeşitli sektör STK’larında görev yapan  Murat Kolbaşı’da, “”Dünyanın her ülkesinde bir Marmara İşletme mezunu ile karşılaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Yurt içinde ve yurt dışında başarılı işlere imza atmış binlerce Marmara Üniversitesi  İşletme mezunu bulunuyor. Bu ülkemiz, iş dünyamız  ve üniversitemiz adına ciddi bir birikim ve güçtür” şeklinde konuştu.

 Mezunumuz Birleşmiş Markalar Birliği Başkanı ve  Twigy markası ile bilinen Terteks’in sahibi Sinan Öncel ,konuşmasında üniversite yıllarına ait dönem arkadaşları ve hocaları ile ilgili anılarını paylaştı. Öncel,” Burası ilginç bir okul. Öyle yıldızlı, yaldızlı bir yerleşke olmadı ancak ciddi bir eğitim ve uygulamanın verildiği bir yer okul olarak haklı bir gururu taşıyor. Çıktıları ve kazanımları ile değer üreten bir okuldur. Ve hocalarımızın katkıları, emekleri çok büyüktür.Hepsine çok teşekkür ediyoruz”diyerek duygularını aktardı.

 

Mezunumuz İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi de, öğrencilik yılları anılarını paylaşarak şunları söyledi:”Okula başladığımda aynı zamanda işimi de kurmuştum. Mesleğim ve iş hayatına yönelik çok kıymetli kazanımları elde ettiğim yerdir Bahçelievler Yerleşkesi.Burada hocalarımın karşısında olmaktan hem duygulandım hem de onur duydum. Fakültemize, öğrencilerimize ve derneğimize desteğimiz yeni binamızda da devam edecek”.

 Etkinlikte, mezunumuz Turkish Yatırım A.Ş.Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İMKB Eski Yönetim Kurulu Üyesi  Dr.Berra Doğaner, “Üniversitede tek tercihim İİBF İşletme Fakültesi olmuştu. Mezunu olmaktan gurur duyuyorum” dedi.

 2001 yılı mezunu oyuncu Barış Kılıç yaptığı konuşmada, “Geçmişte küçük bir fakülte olarak görülmesine rağmen çok değerli isimleri ülkemize kazandıran bir okul. Bana iş hayatımda çok değerli şeyler kattı. Öncelikle eşimi ve iki çocuğumu armağan etti. Aranızda olmaktan çok mutluyum.”dedi.

 Fakültemizin değerli yöneticileri ve hocalarından biri olan Prof.Dr. Vural Akarçay’da, İstanbul Yüksek Ticaret, Akademi, İİBF İşletme Fakültesi’nin kuruluş yıllarına yönelik anılarını paylaştı. Akarçay, lise binasından bugün büyük bir fakülteye dönüşerek, ülkesine on binlerce değerli iş insanı kazandıran Bahçelievler Kampüsü’nün ömrünü doldurduğunu ancak hocaları, mezunları ve tüm mensupları ile birikimlerini, anılarının yaşamaya devam edeceğini dile getirdi. Veda Etkinliği programı, Hocaların Hocası, yaşayan efsane Ticaret Hukuku hocası Prof.Dr. Ergün Tuna’nın son dersi ve konuşması ile bitti. Fakültede ilk dersi veren Ergun Tuna, son dersini yüzlerce öğrencisi ile birlikte yaptı. 60 yıldan bu yana binlerce öğrenciye hocalık yapan Ergün Tuna’nın son dersi ve konuşması duygusal anların yaşanmasına neden oldu ve dakikalarca ayakta alkışlandı.

Prof.Dr. Ergun Tuna, duygularını şöyle dile getirdi. “60 yıllık hocalık yaşamımda öğrencilerimi bugün bir rektör, dekan, hoca, yönetici ve  başarılı iş insanları olarak görmekten mutluluk duyuyorum. Bugün dünyanın en mutlu insanı kim diye sorarsanız, “benim” derim. Beni çok mutlu ettiniz. Hepinizle gurur duyuyorum.”

Etkinliğin ardından mezunlar hocalarıyla fakülte binasında ve amfilerde son kez birlikte fotoğraf çektirerek anılarını ölümsüzleştirdiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler
Yorum Yap

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.
Anket

Web Sitemiz Nasıl Olmuş?

View Results

Loading ... Loading ...

ISTANBUL için Hava Durumu
ISTANBUL

MAKALELER

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN

VERGİ DAVALARI RIZA BEYAZDUMAN ŞUBAT YAZISI

PROJE YÖNETİMİ – Miray KaymakçıLİNKLER

İSTİVAK - İSMMMO - TÜRMOB - MARMARA ÜNİVERSİTESİ - İŞLETME FAKÜLTESİ - İKTİSAT FAKÜLTESİ - SİYASAL BİLGİLER İKTİSADİ DAYANIŞMA -DERNEK LOKALİ (LOKAL PERA)


DESTEKLEYENLER

DESTEKLEYENLER